Mgr Łukasz Kubera stypendystą programu „Krok w przyszłość”

Mgr Łukasz Kubera z Zakładu Mikrobiologii Instytutu Biologii Eksperymentalnej WNP otrzymał stypendium Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach programu „Krok w przyszłość – stypendia dla doktorantów V edycja”.
Stypendia dedykowane są młodym naukowcom, którzy swoje prace doktorskie realizują przy współpracy ze strefą przedsiębiorczości. Swoją pracę doktorską mgr Łukasz Kubera realizuje przy współpracy z Parkiem Narodowym „Bory Tucholskie”, dla którego wykonuje analizy mikrobiologiczne osadów dennych chronionych prawnie jezior.
Projekt ,,Krok w przyszłość – stypendia dla doktorantów” jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w partnerstwie z uczelniami wyższymi z naszego regionu: Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym im. J. i J. Śniadeckich w Bydgoszczy.
Uroczysta gala wręczenia umów stypendialnych odbyła się 24 stycznia w  toruńskim Dworze Artusa.