Spotkania z pracodawcami w ramach projektu Program Rozwoju UKW

31 stycznia 2014r. w Bibliotece Głównej UKW odbyło się pierwsze z czterech spotkań z pracodawcami, realizowanych w ramach projektu Program Rozwoju UKW, dotyczących kierunków studiów prowadzonych na Wydziale Nauk Przyrodniczych. Spotkanie dotyczyło prowadzonego w Instytucie Biologii Eksperymentalnej kierunku biotechnologia (studia pierwszego stopnia) i obejmowało prezentację prowadzonego kierunku studiów oraz dyskusję na temat określenia profilu absolwenta oraz ścieżki kształcenia. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Rady Programowej kierunku biotechnologia: prof. dr hab. Jarosław Burczyk, dr hab. inż. Grzegorz Kłosowski, dr hab. Joanna Moraczewska, dr Artur Dzialuk, dr Ryszard Gołda, dr Hanna Kryger-Styga, dr Andrzej Oleksa, oraz przedstawiciele pracodawców: Sandra Cichorz (Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin w Bydgoszczy, Pracownia Cytogenetyki i Metodyki Hodowli), Jolanta Machnikowska (kierownik Laboratorium, Spółka Wodna Kapuściska w Bydgoszczy) oraz Małgorzata Szczeblewska (kierownik Działu Zapewniania Jakości, Jutrzenka Colian Sp. z o.o. Zakład Produkcyjny Bydgoszcz). Moderatorem spotkania był dr Tomasz Marquardt.

3 kwietnia 2014r. w Bibliotece Głównej UKW odbyło się drugie z czterech spotkań z pracodawcami, realizowanych w ramach projektu Program Rozwoju UKW, dotyczących kierunków studiów prowadzonych na Wydziale Nauk Przyrodniczych. Spotkanie dotyczyło prowadzonego w Instytucie Biologii Środowiska kierunku biologia o specjalności biologia środowiskowa (studia drugiego stopnia) oraz projektowanego kierunku praktycznego Zarządzanie Przyrodą i obejmowało prezentację omawianych kierunków studiów oraz dyskusję na temat określenia profilu absolwenta oraz ścieżki kształcenia. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Instytutu Biologii Środowiska: dr Katarzyna Marcysiak, dr Małgorzata Mazur, dr Lucyna Twerd, mgr Jolanta Tyburska, dr Barbara Waldon i dr Tomasz Marquardt oraz przedstawiciele pracodawców: Radosław Dięciołowski (Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody Salamandra), Barbara Gurzyńska (Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Bydgoszczy), Grażyna Jaszewska (Zaborski Park Krajobrazowy), Leszek Koziróg (Ekostudium), Marek Machnikowski (Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszczy), Anna Mojzesowicz (Eko-Polska sp. k.) oraz Justyna Olszewska (Urząd Miasta Bydgoszczy, Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska). Moderatorem spotkania był dr Tomasz Marquardt.

Projekt pn. Program rozwoju Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy realizowany jest w ramach PO KL 4.1.1. od 1 września 2012 r. do 31 sierpnia 2014 r. (pełne informacje na stronie projektu www.pr.ukw.edu.pl)