Sukces studentów biotechnologii na konferencji UTP

Dnia 29 maja 2015 r. na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym odbyła się konferencja pt.: "Biotechnologia: dziś na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym, jutro w regionie kujawsko-pomorskim". Studenci kierunku biotechnologia i biologia mieli możliwość zaprezentowania swoich wyników w formie prezentacji multimedialnej oraz plakatów. Nasz Instytut reprezentowali:

Paulina Bielaszewska, Roksana Fodrowska, Marlena Mendyk, Małgorzata Przebieracz, Ewelina Rojek, Karolina Szadłowska (z Zakładu Biochemii i Biologii Komórki, opiekunowie: dr Małgorzata Śliwińska,
dr Katarzyna Robaszkiewicz, mgr Zofia Ostrowska) „Wpływ mutacji R167H w genie tropomiozyny na oddziaływanie fi lamentu aktynowego z kofiliną”

Kamila Marchlewicz (z Zakładu Biochemii i Biologii Komórki, opiekun: dr hab. Joanna Moraczewska, prof. nadzw. UKW) „Współdziałanie kofiliny i tropomiozyny w regulacji dynamiki polimeryzacji filamentów aktynowych”

Michał Chełminiak, Krzysztof Jenszak, Maria Dominiak, Daria Lewandowska, Agata Motyka (z Zakładu Immunobiologii, opiekunowie: mgr Wioletta Dokładna, dr Ryszard Gołda) „Badanie wpływu wybranych węglowodorów alifatycznych i aromatycznych na występowanie frakcji białkowych w płynie celomatycznym Eisenia fetida (Savigny) i Dendrobaena veneta (Rosa)”

Ariel Liebert  (z Zakładu Immunobiologii, opiekun: dr Ryszard Gołda) „Ocena wybranych wykładników biochemicznych jako pośrednich markerów nasilenia procesu zapalnego w przebiegu leczenia adalimumabem pacjentów z chorobą Leśniowskiego-Crohna”

Streszczenia prac zostały opublikowane w materiałach Wydawnictwa Uczelnianego UTP. Pod koniec trwania konferencji ogłoszono wyniki konkursów na "Najlepszy plakat" i "Najlepszą prezentację multimedialną".

Z radością informujemy, że laureatem dwóch z sześciu przewidzianych nagród został Pan Ariel Liebert za zajęcie I miejsca w kategorii "Najlepszy plakat" i "Najlepsza prezentacja multimedialna", dotycząca wyników badań na temat „Ocena wybranych wykładników biochemicznych jako pośrednich markerów nasilenia procesu zapalnego w przebiegu leczenia adalimumabem pacjentów z chorobą Leśniowskiego-Crohna.”

Wszystkim studentom serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie naszego Instytutu i Wydziału na konferencji, gratulujemy wygranych i życzymy dalszych sukcesów naukowych.