Dzień Otwarty UKW – promocja kierunku Biotechnologia

4 marca 2016 roku na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbył się Dzień Otwarty. W gmachu Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przy ul. Karola Szymanowskiego 3 zaprezentowano stoisko promujące kierunek Biotechnologia, które cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko ze strony młodzieży szkół średnich. Stoisko przygotowała mgr Aleksandra Rolbiecka z Zakładu Biotechnologii wraz ze studentkami III roku biotechnologii. Ponadto w Zakładzie Biotechnologii oraz w Zakładzie Biochemii i Biologii Komórki mieszczących się przy ulicy Poniatowskiego 12 odbyły się również warsztaty:

• „GMO – wszystko o organizmach transgenicznych”  przeprowadzony przez dra hab. inż. Grzegorza Kłosowskiego, prof. nadzw. oraz dra Dawida Mikulskiego,
  • „Mikroświat – zobaczyć niewidoczne” przeprowadzony przez mgr Zofię Ostrowską,
  • „W poszukiwaniu DNA” przeprowadzony przez dr Katarzynę Robaszkiewicz oraz dr Małgorzatę Śliwinską.

Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia laboratoriów, w których odbywają się zajęcia dydaktyczne i prowadzone są prace badawcze oraz czynnie uczestniczyć w zajęciach przygotowanych przez pracowników Instytutu Biologii Eksperymentalnej. Wszystkim serdecznie dziękujemy za uczestnictwo w Dniu Otwartym, a tegorocznym maturzystom życzymy powodzenia i zapraszamy od października na studia na kierunku Biotechnologia!