„Zdolni znad Brdy” po raz kolejny na WNP

Po raz drugi (wcześniej 2015 r.) pracownicy naukowi Wydziału Nauk Przyrodniczych UKW wygrali otwarty konkurs ogłoszony przez Prezydenta Miasta Bydgoszczy na realizację zajęć laboratoryjnych na uczelniach wyższych. Miejski Program Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy” stanowi jeden z elementów realizacji „Strategii Rozwoju Edukacji Miasta Bydgoszczy na lata 2013-2020”, która została przyjęta Uchwałą XXXVII/779/13 Rady Miasta Bydgoszczy z 30 stycznia 2013 r. W laboratoriach Wydziału Nauk Przyrodniczych realizowane będą zajęcia laboratoryjne z chemii w wymiarze 6 spotkań po 3 godziny:

• W Laboratorium Hydrochemii Zakładu Hydrobiologii Instytutu Biologii Środowiska – prowadzący: dr hab. Krystian Obolewski,
  • W laboratorium Zakładu Biotechnologii Instytutu Biologii Eksperymentalnej – prowadzący mgr inż. Małgorzata Sutkowy.

Koordynatorem programu jest Pałac Młodzieży w Bydgoszczy. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogli zgłaszać chęć udziału w zajęciach poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego i złożenie go w sekretariacie Pałacu Młodzieży. Z uwagi na dużą ilość chętnych, przeprowadzona została rekrutacja w celu wyłonienia grupy. Kryteria postępowania kwalifikacyjnego stanowiły: rekomendacja nauczyciela, pisemny test dotyczący podstaw chemii. Zajęcia będą odbywały się w okresie kwiecień – czerwiec br.