Rozpoczęła się rekrutacja na nowy, unikatowy w skali kraju, praktyczny kierunek studiów Zarządzanie Przyrodą

Decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego nr DSW.ZNU.6051.29.2016.3.AL z dnia 15 lipca 2016r.,  Wydział Nauk Przyrodniczych UKW uzyskał uprawnienia do prowadzenia kształcenia na kierunku "zarządzanie przyrodą" (studia pierwszego stopnia o profilu praktycznym). Wcześniej, wniosek złożony przez Wydział Nauk Przyrodniczych usyskał pozytywną opinię Polskiej Komisji Akredytacyjnej (Uchwała Prezydium PKA nr 335/2016 z dnia 30 czerwca 2016r.).

Zarządzanie Przyrodą to nowy, unikatowy w skali kraju, praktyczny kierunek studiów. W trakcie studiów, studenci poznają nowoczesne techniki badań laboratoryjnych i terenowych, prawne uwarunkowania ochrony przyrody oraz zdobędą wiedzę na temat zarządzania i finansowania działalności pro-przyrodniczej. W trakcie studiów odbędą również kilkumiesięczną praktykę zawodową przygotowującą do sprawnego funkcjonowania na współczesnym rynku pracy. Absolwenci Zarządzania przyrodą będzią wykształconymi przyrodnikami, profesjonalistami przygotowanymi do wykonywania ekspertyz opartych na szczegółowych badaniach, odpowiadających standardom europejskim.

Więcej informacji na temat nowego kierunku studiów w ofercie Wydziału Nauk Przyrodniczych na stronie kierunku oraz portalu rekrutacyjnym UKW.