Dzień otwarty WNP UKW i podpisanie umów o współpracy

15 czerwca 2018 roku został zorganizowany Dzień Otwarty Wydziału Nauk Przyrodniczych UKW. Tego dnia uczniowie i nauczyciele mogli dowiedzieć się wszystkiego o kierunkach studiów (biologia, biotechnologia, ochrona środowiska, zarządzanie przyrodą) na WNP, zobaczyć procownie i laboratoria.

Tego dnia zostały uroczyście podpisane umowy o współpracy Wydziału Nauk Przyrodniczych UKW ze szkołami ponadpodstawowymi z województwa kujawsko-pomorskiego. Na spotkanie przybyli dyrektorzy szkół oraz przedstawiciele jednotek. Wydział Nauk Przyrodniczych przygotował specjalną ofertę zajęc dydaktycznych, która będzie realizowana z uczniami ze szkół, które po wielu latach nieformalnej współpracy przystąpiły do jej sformalizowania.Wydział planuje podpisanie kolejnych umów o współpracy.

Lista szkół, z którymi podpisano umowy 15 czerwca 2018 r.:

• I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, Rafał Łaszkiewicz
  • III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej we Włocławku, Aneta Jaworska
  • III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Bydgoszczy, Grażyna Dziedzic
  • Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kotarbińskiego w Sępólnie Krajeńskim, Tomasz Cyganek
  • II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Grudziądzu, Małgorzata Tomaszewska
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kruszwicy, Aleksandra Lipińska
  • Liceum Ogólnokształcące im. Leona Wyczółkowskiego w Koronowie, Dorota Makowska
  • III Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy,Tomasz Wysocki

fot. A. Obiała