1% dla Gangu Trojaczków

W naszej akademickiej społeczności mamy kilka rodzin, które potrzebują finansowej pomocy w leczeniu i rehabilitacji. Wierząc w Państwa dobre serca, tradycyjnie prosimy o przekazanie 1% dla rodzin pracowników naszego Uniwersytetu.

1% dla Wiktorii i Witusia z Gangu Trojaczków

KRS: 0000186434, cel szczegółowy: 743/W Wiktoria, Witold i Wiktor Wróblewski

Wiktoria, Witold i Wiktor urodzili się troszeczkę za wcześnie, bo w 33 tygodniu ciąży. Mamą trojaczków jest dr Sandra Jankowska-Wróblewska z Katedry Genetyki UKW. Na co dzień są uroczymi, uśmiechniętymi, dwuipółletnimi  dziećmi, niestety przez wcześniactwo oraz powikłania z nim związane potrzebują ciągłej rehabilitacji i pomocy w rozwoju. Dzięki dotychczasowej systematycznej i ciężkiej pracy widać efekty terapii, a dzieci malutkimi kroczkami robią postępy.

Każdego dnia Gang Trojaczków musi się mierzyć z różnymi problemami zdrowotnymi.

Wiktoria ma hipoplazję robaka i lewej półkuli móżdżku, wadę wzroku oraz wrodzoną wadę układu moczowego. Na co dzień ma problemem z utrzymaniem równowagi, koordynacją ruchową oraz samodzielnym chodzeniem. Dodatkowo specjaliści zdiagnozowali u niej zaburzenia integracji sensorycznej; wszystko to co dotąd przeszła opóźnia jej rozwój psychoruchowy.

Wituś przyszedł na świat z wrodzonym wodogłowiem i jest zaopatrzony w zastawkę otrzewnowo-komorową. Nasz synek ma stwierdzone mózgowe porażenie dziecięce pod postacią niedowładu spastycznego czterokończynowego. Jego rozwój psychoruchowy jest opóźniony. Przez ostatni rok Witek poczynił ogromne postępy, zaczął samodzielnie siadać, raczkować oraz stawia swoje pierwsze samodzielne kroczki, jednak niestety nie mówi. Wiktor, dzięki intensywnej rehabilitacji, jest w tej chwili prawidłowo rozwijającym się, radosnym dzieckiem, pobudzającym do intensywniejszych starań swoje rodzeństwo.

Obecnie dzieci są pod stałą kontrolą specjalistów, m.in. neurologa, okulisty, chirurga, fizjoterapeuty, logopedy, psychologa i pedagoga. Na co dzień robimy wszystko, by nasz Gang Trojaczków mógł dogonić w rozwoju swoich rówieśników, jednak koszty codziennej rehabilitacji, leczenia czy sprzętu medycznego przekraczają nasze możliwości finansowe. Zwracamy się z prośbą do Państwa o przekazanie swojego 1% podatku na leczenie oraz rehabilitację Wiktorii i Witolda Wróblewskich.

Dzieciom również można pomóc przekazując dowolną kwotę pieniężną na konto fundacji:

Darowizny w PLN: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
Darowizny w EUR: 76 8944 0003 0000 2088 2000 0050
dla wpłacających z zagranicy kod SWIFT (inaczej zwany BIC): GBW CPL PP kod kraju: PL
Wpisując w tytule: 743/W Wiktoria, Witold i Wiktor Wróblewski

Ofiarowane przez Państwa pieniądze zostaną przeznaczone w całości na leczenie i rehabilitację naszych dzieci Wiktorii i Witolda.

Serdecznie dziękujemy,
Sandra i Patryk Wróblewscy