Stypendium programu Erasmus+

Studenci Wydziału Nauk Biologicznych,

ruszamy z rekrutacją na wyjazdy w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2021/22 (studia i praktyka).

W rekrutacji mogą wziąć udział studenci każdego cyklu studiów.

Studenci ostatnich roczników mogą aplikować na wyjazdy na praktyki absolwenckie (do zrealizowania w ciągu 12 miesięcy od dnia ukończenia studiów).

Wysokość stypendium jest zależne od wybranego kraju i waha się od 450 – 520 EUR/miesięcznie (studia) oraz od 550 – 620 EUR/miesięcznie (praktyki).

Wszystkie osoby zakwalifikowane do programu mogą skorzystać z dofinansowania do kursu językowego przygotowującego do pobytu w uczelni/instytucji partnerskiej.

Zasady realizacji wyjazdów na studia i praktykę oraz listę uczelni partnerskich można znaleźć na stronie Biura Współpracy Międzynarodowej UKW

Termin przesyłania zgłoszeń (na adres: erasmus@ukw.edu.plna studia upływa 5 marca 2021 r., a na praktyki 30.06.2021 r.

Osoby zdecydowane na wyjazd lub rozważające studiowanie za granicą proszone są o kontakt mailowy z wydziałowym  koordynatorem programu Erasmus+, dr Małgorzatą Śliwinską (gosia.sl@ukw.edu.pl) do dnia 24.02.2021 roku. Po tym terminie zostanie wyznaczone spotkanie informacyjne na platformie MSTeams.