Prof. Jarosław Burczyk odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

Prof. dr hab. Jarosław Burczyk został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Odznaczenie wręczył Błażej Spychalski, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, w obecności Mikołaja Bogdanowicza – Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, podczas uroczystości, która odbyła się 25 lutego w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy.

Prof. Jarosław Burczyk, pracownik Wydziału Nauk Biologicznych UKW, został odznaczony za wybitne zasługi w pracy naukowo-badawczej i dydaktycznej. Order Odrodzenia Polski jest jednym z najwyższych odznaczeń państwowych przyznawany osobom zasłużonym dla państwa. 4 lutego 2021 roku minęło 100 lat od jego ustanowienia.

Profesor Jarosław Burczyk odbiera Krzyż Kawalerski z rąk wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza. W tle stoi Błażej Spychalski, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP