Konferencja Dziekanów Wydziałów Przyrodniczych Uniwersytetów Polskich

14 maja 2021 r. Dziekan Wydziału Nauk Biologicznych dr hab. Magdalena Twarużek, prof. uczelni wraz z Prodziekan ds. Kształcenia dr Renatą Hoffmann i dr Łukaszem Kuberą - Pełnomocnikiem Dziekana ds. Ewaluacji Działalności Naukowej, wzięli udział w Konferencji Dziekanów Wydziałów Przyrodniczych Uniwersytetów Polskich, organizowanej w trybie zdalnym, przez Wydział Biologii, Uniwersytetu w Białymstoku.

Głównym celem spotkania było omówienie III Kryterium ewaluacji jakości działalności naukowej w dyscyplinie nauki biologiczne. Podczas spotkania zostały także poruszone tematy polityki naukowej państwa oraz została przedstawiona przez prof. dr hab. Jacka Kuźnickiego działalność Narodowego Centrum Nauki. Omówiono i przedstawiono również bieżące sprawy Konferencji Dziekanów. Na zakończenie konferencji został wygłoszony wykład dotyczący zmian klimatycznych, pt: „Specyfika klimatu pół.-wsch. Polski w czasie globalnego ocieplenia”, którego prelegentem był prof. dr hab. Andrzej Górniak z Uniwersytetu w Białymstoku.

Uczestnicy Konferencji - zrzut ekranu z MS Teams