Uśmiechnięte pracowniczki Wydziału stoją przy roll-upie Uśmiechnięte pracowniczki Wydziału stoją przy roll-upie

Sukces przedstawicielek Wydziału Nauk Biologicznych

W dniach 11-12 czerwca 2021 roku odbył się w Warszawie XIV Zjazd Centrum Nauk o Laktacji, spotkanie pogłębiające wiedzę związaną z laktacją oraz składem mleka kobiecego. W konferencji wzięły udział i zaprezentowały wyniki prowadzonych badań, przedstawicielki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego: lek. wet. Katarzyna Łubiech oraz doktorantka Szkoły Doktorskiej mgr Iwona Adamczyk, z Katedry Fizjologii i Toksykologii Wydziału Nauk Biologicznych. Zaprezentowane badania zostały nagrodzone.

Komitet Naukowy przyznał II miejsce pani mgr Iwonie Adamczyk za prezentację badań pt. „Znaczenie witaminy D. Stężenie witaminy D u kobiet karmiących oraz ich mleku.” (I. Adamczyk, M. Twarużek) oraz IV miejsce pani lek. wet. Katarzynie Łubiech za pracę „Bakterie z rodzaju Lactobacillus w mleku kobiecym” (K. Łubiech, M. Twarużek).