Uroczyste podziękowania dla Pani Profesor Barbary Kieliszewskiej-Rokickiej

Dnia 24 września 2021 roku podczas Rady Naukowej Wydziału Nauk Biologicznych złożyliśmy podziękowania Pani prof. dr hab. Barbarze Kieliszewskiej - Rokickiej, za długoletnią pracę na rzecz społeczności akademickiej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Pani Profesor przeszła bowiem na zasłużoną emeryturę.

Podczas uroczystości w imieniu JM Rektora UKW, specjalne podziękowania złożył Pan Prorektor ds. Nauki – prof. dr hab. Jarosław Burczyk. Pan Prorektor przedstawił bogaty dorobek zawodowy Pani Profesor, wyszczególnił jej osiągnięcia naukowe, dokonania w procesie kształcenia studentów, szerokie zaangażowanie w pracę na rzecz uczelni, współpracę międzynarodową i działalność na rzecz nauki w Polsce. Wyliczanie tak poważnych osiągnięć okrasił on anegdotami, które pokazały, że za perfekcyjnym naukowcem kryje się ciepły, serdeczny i empatyczny człowiek. Pan prof., dr hab. Jarosław Burczyk wręczył Pani Profesor Medal Pamiątkowy Casimirus Magnus Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

W imieniu społeczności Wydziału: kwiaty, podziękowania w formie dyplomu oraz pamiątkowy prezent wręczyły władze dziekańskie Wydziału Nauk Biologicznych w osobie Pani Dziekan dr hab. Magdaleny Twarużek, prof. uczelni oraz Pani Prodziekan ds. Kształcenia dr Renaty Hoffmann.

W imieniu Katedry Biologii Środowiska podziękowania złożyła Pani dr Lucyna Twerd, kierownik Katedry, której towarzyszyła delegacja pracowników.

Mimo tego, że z dniem 1 października Pani Profesor oficjalnie przestaje być członkiem naszej społeczności akademickiej, to miło nam przekazać, że nie rozstaje się z nami definitywnie. Będąc na emeryturze, wolna od wszelkich zobowiązań, nadal będzie wspierała pracowników WNB swoją wiedzą i doświadczeniem.