Czarno-białe zdjęcie Profesora Czesława Błaszaka Czarno-białe zdjęcie Profesora Czesława Błaszaka

Ostatnie pożegnanie prof. dr hab. dr h. c. Czesława Błaszaka

Czarno-białe zdjęcie Profesora Czesława Błaszaka

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. prof. dr hab. dr h.c. Czesława Błaszaka - wybitnego polskiego zoologa, akarologa, wieloletniego pracownika Wydziału Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, cenionego nauczyciela akademickiego, współzałożyciela i honorowego członka Polskiego Towarzystwa Akarologicznego, autora licznych publikacji naukowych i podręczników akademickich, wychowawcę kadry naukowej i wielu pokoleń młodzieży akademickiej.

Cześć Jego Pamięci! Rodzinie, Współpracownikom i Przyjaciołom zmarłego wyrazy szczerego żalu i współczucia składają Władze Dziekańskie wraz ze społecznością akademicką Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiegow Bydgoszczy.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w piątek 22 października o godzinie 11:00 mszą w Kościele św. Marcina w Swarzędzu przy ul. św. Marcina 38. Odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku rozpocznie się o godz. 12.00 na Cmentarzu Parafialnym pw. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych przy ul. Poznańskiej 27 w Swarzędzu.

fot. Facebook Zakładu Taksonomii i Ekologii Zwierząt UAM