Udział WNB w Konferencji Dziekanów Wydziałów Przyrodniczych Uniwersytetów Polskich

W dniach 2-3 czerwca 2022 r. Dziekan Wydziału Nauk Biologicznych dr hab. Magdalena Twarużek, prof. uczelni wraz z Prodziekan ds. Kształcenia dr Renatą Hoffmann oraz Pełnomocnikiem Dziekana ds. Ewaluacji Działalności Naukowej dr. Łukaszem Kuberą wzięli udział w Konferencji Dziekanów Wydziałów Przyrodniczych Uniwersytetów Polskich, której organizatorem był Instytut Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego.

W pierwszym dniu konferencji Prof. dr hab. Jacek Kuźnicki wygłosił prelekcję dotyczącą działalności Narodowego Centrum Nauki. Następnie Prof. dr hab. Grzegorz Węgrzyn – Przewodniczący Rady Doskonałości Naukowej wygłosił wykład dotyczący postępowań w sprawie nadawania stopni i tytułów naukowych. Drugiego dnia konferencji odbyły się sesje podczas których zapoznano uczestników
z możliwościami finansowania nauki i dydaktyki ze środków instytucji regionalnych oraz funduszy europejskich.

Konferencja zakończyła się dyskusją i omówieniem spraw organizacyjnych. Ustalono, że organizatorem Konferencji Dziekanów Wydziałów Przyrodniczych Uniwersytetów Polskich jesienią 2023 roku będzie Wydział Nauk Biologicznych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.