Medal prof. Zygmunta Czubińskiego dla dr hab. Barbary Waldon-Rudzionek

Dr hab. Barbara Waldon-Rudzionek, prof. uczelni, z Katedry Biologii Środowiska UKW została odznaczona medalem im. prof. Zygmunta Czubińskiego.

Odznaczenie jest przyznawane autorom wybitnych prac naukowych, mających charakter regionalnych monografii geobotanicznych.

Kapituła Medalu w ten sposób wyróżniła książkę habilitacyjną botaniczki pt. „Szata roślinna wybranych fragmentów dolin Noteci i Kanału Bydgoskiego jako efekt zróżnicowania warunków siedliskowych i gospodarki człowieka”, będącą ukoronowaniem jej wieloletnich badań fitosocjologicznych.

Medal został wręczony 29.06.2022 r. w Auli Kryształowej SGGW w Warszawie w czasie Jubileuszowego Zjazdu z okazji 100-lecia Polskiego Towarzystwo Botanicznego – jednego z najstarszych i najbardziej znaczących polskich towarzystw naukowych.

Rok 2022 został uznany przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej za Rok Botaniki.