Wydział Nauk Biologicznych

Noc Biologów na UKW 13 stycznia 2023r. - zapisz się już dziś!

Dnia 13 stycznia 2023 roku odbędzie się XII ogólnopolska edycja Nocy Biologów. Tytuł przewodni tegorocznego wydarzenia nawiązuje do hasła Europejskiej Agencji Środowiska i brzmi: "Woda - źródło życia - teraźniejszość i przyszłość". 

W piątkowe popołudnie, mieszkańcy Bydgoszczy i regionu będą mieli okazję uczestniczyć w licznych warsztatach laboratoryjnych, wykładach oraz pokazach przygotowanych zarówno przez pracowników jak i studentów Wydziału Nauk Biologicznych UKW.

Głównym celem Nocy Biologów jest popularyzacja nauki. Rozbudzanie ciekawości świata, wspólne poszukiwanie odpowiedzi na nurtujące pytania, odkrywanie tajemnic, nauka poprzez zabawę to stałe punkty „Nocy Biologów”. Wydarzenie to, również stwarza okazję do promocji naszej uczelni w regionie i bliższego zapoznania się potencjalnych kandydatów na studia z ofertą dydaktyczną Wydziału Nauk Biologicznych.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia wydarzenia i udziału w zajęciach.

Szczegółowe informacje dotyczące zapisów oraz program wydarzeń realizowanych w ramach Nocy Biologów 2023 przez Wydział Nauk Biologicznych UKW.