Udział pracowników Katedry Fizjologii i Toksykologii w XXVIII Sesji Naukowej Młodej Kadry Polskiego Towarzystwa Technologów Żywienia

W dniach 16-17.05.2024r. dr hab. Magdalena Twarużek, prof. uczelni wraz z doktorantką mgr Iwoną Adamczyk uczestniczyły w XXVIII Sesji Naukowej Młodej Kadry Polskiego Towarzystwa Technologów Żywienia pt.: "Żywność wobec wyzwań współczesnego świata", organizowane przez Katedrę Chemii, Technologii i Biotechnologii Żywności Politechniki Gdańskiej. Głównymi zagadnieniami omawianymi na Konferencji była tematyka związana z projektowaniem innowacyjnych produktów np. poszukiwaniem nowych źródeł pozyskiwania białek czy lipidów, a także bezpieczeństwem żywności oraz zrównoważonym rozwojem sektora spożywczego.
Pani Profesor Magdalena Twarużek została zaproszona do wygłoszenia wykładu plenarnego pt: „Mikotoksyny w suplementach diety - ukryte ryzyko dla zdrowia konsumenta”, natomiast mgr Iwona Adamczyk zaprezentowała wyniki badań w sesji posterowej, w wystąpieniu pt: „Mleko kobiece - skład mikrobiologiczny oraz wpływ na kolonizację błon śluzowych karmionego dziecka”.