Udział WNB w Konferencji Dziekanów Wydziałów Przyrodniczych Uniwersytetów Polskich Udział WNB w Konferencji Dziekanów Wydziałów Przyrodniczych Uniwersytetów Polskich

W dniach 23-24 maja 2024 r. Dziekan WNB – dr hab. Magdalena Twarużek, prof. uczelni wraz z Pełnomocnikiem Dziekana ds. Ewaluacji Działalności Naukowej – dr Łukaszem Kuberą, przebywali na Konferencji Dziekanów Wydziałów Przyrodniczych Uniwersytetów Polskich, która była połączona z uroczystymi obchodami 40-lecia Wydziału Biologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Konferencja była okazją do wymiany wiedzy, doświadczeń oraz dobrych praktyk w zakresie nauki i szkolnictwa wyższego. Program konferencji obejmował między innymi następujące wystąpienia:
1. "Narodowe Centrum Nauki – co teraz, co dalej?" - Prof. dr hab. Robert Hasterok – Przewodniczący Rady NCN,
2. "Aktualne wieści z RDN" - Prof. dr hab. Marcin Hoffmann – Przewodniczący Zespołu Nauk Ścisłych i Przyrodniczych RDN,
3. "Finansowanie nauki w Polsce na tle międzynarodowym" - Prof. dr hab. Marian Szczerek – Sieć Badawcza Łukasiewicz, Instytut Technologii Eksploatacji,
4. "Dobre praktyki projakościowe na UAM" - Prof. Joanna Wójcik – Prorektor ds. studenckich i kształcenia, UAM.
Podczas spotkania, przedstawiciele Wydziału Nauk Biologicznych UKW, przekazali również na ręce Dziekana Wydziału Biologii UAM – dr hab. Beacie Messyasz, prof. uczelni list gratulacyjny oraz upominek z okazji obchodzonego jubileuszu 40-lecia Wydziału.