Uczestnicy konferencji na tle ścianki UMK Uczestnicy konferencji na tle ścianki UMK

IV Międzynarodowa Konferencja „Plant Productivity and Food Safety: Microbiology, Soil Science, Food Quality and Agricultural Genetics”

W dniach 26-27 września 2024 r. pracownicy Katedry Fizjologii i Toksykologii oraz słuchacze Szkoły Doktorskiej UKW:

• dr Robert Kosicki
  • mgr Gabriela Pilarska
  • mgr Justyna Kwiatkowska-Giżyńska
  • mgr Paweł Skrzydlewski
  • mgr Ewelina Soszczyńska
  • mgr Klaudia Bucoń
  • dr Katarzyna Łubiech

wzięli udział w IV Międzynarodowej Konferencji "Plant Productivity and Food Safety: Microbiology, Soil Science, Food Quality and Agricultural Genetics", która odbyła się na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Spotkanie w formie hybrydowej zgromadziło naukowców z całego świata zaangażowanych w zagadnienia związane z bezpieczeństwem żywności ze szczególnym uzwględnieniem produkcji pierwotnej.

Przedstawiciele Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przedstawili pracę dotyczącą zanieczyszczenia pszenicy mikotoksynami, stanowiącymi ważny czynnik ryzyka związanego z ich spożyciem.

Temat pracy: "Wheat - mycotoxicological threats" Paweł Skrzydlewski, Gabriela Pilarska, Klaudia Bucoń, Katarzyna Łubiech, Robert Kosicki, Magdalena Twarużek, Jan Grajewski