Wydział Nauk Biologicznych

Konferencja Dziekanów Wydziałów Przyrodniczych Uniwersytetów Polskich

W dniach 21–22 maja 2026 r. w Ciechocinku odbyła się Konferencja Dziekanów Wydziałów Przyrodniczych Uniwersytetów Polskich, zorganizowana przez Wydział Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych UMK. W wydarzeniu uczestniczyło blisko 60 przedstawicieli środowiska akademickiego, którzy dyskutowali o przyszłości oraz wyzwaniach stojących przed kierunkami przyrodniczymi.

Wydział Nauk Biologicznych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego reprezentowali:

  • Dziekan Wydziału dr hab. Tomasz Marquardt, prof. uczelni,
  • Prodziekan ds. Kształcenia dr Anna Frymark-Szymkowiak
  • Pełnomocnik Dziekana ds. Nauki dr Łukasz Kubera

Program konferencji obejmował cztery panele tematyczne. Panel I poświęcono perspektywom rekrutacyjnym oraz możliwościom zatrudnienia absolwentów kierunków przyrodniczych. W Panelu II skupiono się na problemach zdrowia psychicznego studentów. Panel III dotyczył rozwoju kariery naukowej, natomiast Panel IV koncentrował się na ewaluacji nauki i jakości kształcenia. Spotkanie stworzyło przestrzeń do wymiany doświadczeń i integracji środowiska akademickiego.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.