Wydział Nauk Biologicznych

Konferencja „Bezpieczne wakacje. Dbaj o siebie i innych” z udziałem pracowników Wydziału Nauk Biologicznych

10 czerwca 2026 roku w Auli Mykotoksyn Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbyła się konferencja pn. „Bezpieczne wakacje. Dbaj o siebie i innych”, zorganizowana przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Bydgoszczy. W wydarzeniu uczestniczyło około 150 uczniów szkół ponadpodstawowych.

W ramach współpracy pomiędzy instytucjami do udziału w konferencji zaproszeni zostali pracownicy Wydziału Nauk Biologicznych UKW.

Dr Magdalena Trojankiewicz zaprezentowała ofertę dydaktyczną Wydziału, a także możliwości rozwoju zawodowego i zatrudnienia po ukończeniu studiów na kierunkach Biologia, Ochrona Środowiska i Biotechnologia.

Zwieńczeniem konferencji był spacer edukacyjny po Ogrodzie Botanicznym UKW. Uczestnicy mieli okazję poznać walory przyrodnicze Ogrodu oraz dowiedzieć się więcej o ochronie bioróżnorodności i roli terenów zieleni w środowisku miejskim. Spacer poprowadzili pracownicy Ogrodu: mgr Ewelina Kluczyńska, mgr Monika Wójcik-Musiał, mgr Piotr Lipka, lic. Bartosz Musiał oraz dr hab. Barbara Waldon-Rudzionek, prof. uczelni.