Wydział Nauk Biologicznych

Aktualności

Godziny dziekańskie 22.12.2016

Dziekan WNP dr hab. inż. Grzegorz Kłosowski, prof. nadzw., przychylając się do prośby Samorządu Studenckiego Wydziału Nauk Przyrodniczych, ogłasza godziny dziekańskie w dniu 22 grudnia 2016 r. w godzinach od 7:30 do 14:00.

Drugi wykład w ramach VI edycji "Bliskich Spotkań z Biologią"

W dniu 7.12.2016 roku o godzinie 16.00 w auli A na I piętrze Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przy ul. Karola Szymanowskiego 3, odbył się drugi wykład w ramach VI edycji "Bliskich Spotkań z Biologią". Pan dr Ryszard Gołda przedstawił prezentację  pt. „Wybrane zagadnienia z immunobiologii”. Omawiane tematy dotyczyły budowy i funkcji układu odpornościowego człowieka, charakterystyki typów odpowiedzi immunologicznej,    mechanizmów molekularno-immunologicznych reakcji nadwrażliwości typu I oraz szczepień.  Na kolejne spotkanie zapraszamy 14.12.2016 o godz.16.00 /środa/ temat: "Perspektywy współczesnej biologii i biotechnologii". Wykład przedstawi dr hab. inż. Grzegorz Kłosowski, prof. UKW.

 

Śladem łabędzie na UKW

10 listopada 2016 r. Wydział Nauk Przyrodniczych był współorganizatorem międzynarodowej Konferencji Naukowej „Flight of the Swans”, poświęconej migracjom i siedliskom dzikich ptaków.

Targi Pracy OFFerty 2016 - informacja dla studentów

W związku z współorganizowanymi przez Biuro Karier Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego Targami Pracy OFFerty 2016 informujemy że za zgodą Prorektora ds Studenckich oraz Dziekana Wydziału Nauk Przyrodniczych, studenci mogą otrzymać na targach zaświadczenie usprawiedliwiające nieobecność na zajęciach.

Targi odbędą się 17 listopada 2016 r. w Hali Sportowo - Widowiskowej Łuczniczka w Bydgoszczy przy ul. Toruńskiej 59, w godz. od 10.00 do 15.00. Wstęp jest bezpłatny. Przedsięwzięcie to adresowane jest do studentów i absolwentów UKW oraz innych bydgoskich Uczelni. Wydarzenie to daje możliwość zapoznania się z lokalnym rynkiem pracy oraz nawiązania pierwszego kontaktu z pracodawcą.

Na targach w tym roku zagości ponad 80 wystawców, którzy zaprezentują swój potencjał i zaproszą do bezpośredniego kontaktu. Będzie to niecodzienna okazja dla odwiedzających, by zapoznać się profilem firmy, preferencjami dotyczącymi pracowników, ofertami i wymogami na określone stanowiska pracy. Pośród nich znajdą się ogólnopolskie marki, zainteresowane rozwojem w naszym województwie.

Informacja w Aktualnościach UKW

 

Bliskie Spotkania z Biologią

Władze dziekańskie WNP zapraszają studentów i pracowników Wydziału do aktywnego udziału w Konferencji Naukowej „Flight of the Swans”

Władze dziekańskie Wydziału Nauk Przyrodniczych zapraszają studentów i pracowników WNP do aktywnego udziału w zbliżającej się Konferencji Naukowej „Flight of the Swans”. Decyzją Dziekana WNP, studenci, którzy wezmą udział w Konferencji w dniu 10 listopada 2016 w godzinach 11-16 i potwierdzą własnoręcznym podpisem swoje uczestnictwo na liście obecności, uzyskają zwolnienie z odbywających się w tym czasie zajęć dydaktycznych. Udział w Konferencji pracowników WNP, którzy w godzinach obrad  mają zaplanowane zajęcia dydaktyczne, możliwy jest jedynie w formie wspólnego udziału prowadzącego oraz całej grupy zajęciowej.

Obowiązkowe szkolenia z zakresu BHP

UWAGA STUDENCI PIERWSZYCH ROCZNIKÓW KIERUNKÓW STUDIÓW

Informujemy, że w dniu 4 listopada 2016 roku (piątek), odbędzie się obowiązkowe szkolenie z zakresu bhp dla studentów pierwszych roczników studiów pierwszego i drugiego stopnia wszystkich kierunków prowadzonych na Wydziale Nauk Przyrodniczych. Szkolenie potrwa 4 godziny i zakończy się zaliczeniem z wpisem do indeksu.
Szkolenie rozpocznie się 4 listopada 2016 r. o godzinie 15:00 w budynku głównym UKW przy ul. Chodkiewicza 30 w Auli nr 27.

UWAGA - ważna informacja dla studentów kierunku Zarządzanie Przyrodą

Uwaga - zajęcia w semestrze zimowym 2016/2017 dla kierunku Zarządzanie Przyrodą rozpoczną się 10 października 2016r.

Spotkania opiekunów ze studentami pierwszych roczników

W dniu 3 października 2016r. odbędą się spotkania studentów pierwszych roczników kierunków studiów prowadzonych na Wydziale Nauk Przyrodniczych z opiekunami. Obecność obowiązkowa.

I rok, kierunek biologia, studia I stopnia (opiekun: dr Łukasz Kubera) - godz. 7.00, sala 30, Instytut Biologii Eksperymentalnej, Al. Powstańców Wielkopolskich 10, parter.

I rok, kierunek biologia, studia II stopnia (opiekun: dr inż. Małgorzata Mazur) - godz. 9.00, sala 114, Instytut Biologii Środowiska (Katedra Ekologii) Al. Ossolińskich 12, I piętro.

I rok, kierunek biotechnologia, studia I stopnia (opiekun: mgr Aleksandra Rolbiecka) - godz. 7:15, sala 2, Instytut Biologii Eksperymentalnej, ul. Poniatowskiego 12.

I rok, kierunek biotechnologia, studia II stopnia (opiekun: mgr Zofia Ostrowska) - godz. 10:50, sala 07, Instytut Biologii Eksperymentalnej, ul. Poniatowskiego 12.

I rok, kierunek ochrona środowiska, studia I stopnia (opiekun: mgr Anna Sobieraj) - godz. 9.00, sala 3, Instytut Biologii Środowiska (Zakład Mykologii i Mykoryzy), Al. Ossolińskich 12, parter.

I rok, kierunek zarządzanie przyrodą, studia I stopnia (opiekun: dr Barbara Waldon) - godz. 9.00, Instytut Biologii Środowiska (Zakład Botaniki), Al. Ossolińskich 12, II piętro. [uwaga - zajęcia dydaktyczne na kierunku Zarządzanie Przyrodą rozpoczną się 10 października 2016r.]

 

Rozpoczęła się rekrutacja na nowy, unikatowy w skali kraju, praktyczny kierunek studiów Zarządzanie Przyrodą

Decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego nr DSW.ZNU.6051.29.2016.3.AL z dnia 15 lipca 2016r.,  Wydział Nauk Przyrodniczych UKW uzyskał uprawnienia do prowadzenia kształcenia na kierunku "zarządzanie przyrodą" (studia pierwszego stopnia o profilu praktycznym). Wcześniej, wniosek złożony przez Wydział Nauk Przyrodniczych usyskał pozytywną opinię Polskiej Komisji Akredytacyjnej (Uchwała Prezydium PKA nr 335/2016 z dnia 30 czerwca 2016r.).

Zarządzanie Przyrodą to nowy, unikatowy w skali kraju, praktyczny kierunek studiów. W trakcie studiów, studenci poznają nowoczesne techniki badań laboratoryjnych i terenowych, prawne uwarunkowania ochrony przyrody oraz zdobędą wiedzę na temat zarządzania i finansowania działalności pro-przyrodniczej. W trakcie studiów odbędą również kilkumiesięczną praktykę zawodową przygotowującą do sprawnego funkcjonowania na współczesnym rynku pracy. Absolwenci Zarządzania przyrodą będzią wykształconymi przyrodnikami, profesjonalistami przygotowanymi do wykonywania ekspertyz opartych na szczegółowych badaniach, odpowiadających standardom europejskim.

Więcej informacji na temat nowego kierunku studiów w ofercie Wydziału Nauk Przyrodniczych na stronie kierunku oraz portalu rekrutacyjnym UKW.