Kolejna edycja Nocy Biologów za nami

15 stycznia 2016 r., już po raz piąty, w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego i innych jednostkach Wydziału Nauk Przyrodniczych odbył się szereg imprez w ramach ogólnopolskiej akcji Noc Biologów. Idea 'Nocy Biologów' narodziła się w styczniu 2012 roku na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i została z entuzjazmem przyjęta przez Konferencję Dziekanów Wydziałów Przyrodniczych Uniwersytetów Polskich. Tegoroczna edycja Nocy Biologów na Wydziale Nauk Przyrodniczych jak zwykle cieszyła się dużym zainteresowaniem bydgoszczan. Łącznie w przygotowanych wykładach, pokazach i warsztatach wzięło udział ponad 200 uczestników.

Rozpoznawanie blaszkodziobych

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na pierwsze spotkanie warsztatowe na UKW w Bydgoszczy.

Katedra Fizjologii i Toksykologii w projekcie Biostrateg - II

Katedra Fizjologii i Toksykologii UKW jest członkiem konsorcjum, które zrealizuje projekt „Strategia zapewnienia i ewaluacji bazy tanich, efektywnych i bezpiecznych paszowych surowców energetycznych do produkcji zwierzęcej w oparciu o zasoby krajowe ze szczególnym uwzględnieniem nowoczesnych odmian żyta”. Na realizację Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przyznało 11 827 945 zł.

Godziny dziekańskie 22.12.2015

Dziekan WNP dr hab. inż. Grzegorz Kłosowski, prof. nadzw., przychylając się do prośby Samorządu Studenckiego, ogłasza godziny dziekańskie w dniu 22 grudnia 2015 r. od godziny 12:00.

Publiczna obrona pracy doktorskiej mgra Łukasza Kubery

Dziekan Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zawiadamia, że dnia 6 października 2015 r. o godz. 10:00 w Auli Laboratorium Badawczego Mikotoksyn przy ul. Chodkiewicza 30 odbędzie się publiczna obrona pracy doktorskiej mgra Łukasza Kubery

Stypendium Ministra za wybitne osiągnięcia

Przypominamy o możliwości składania wniosków o przyznanie stypendium ministra za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2015/2016. Prosimy o przekazanie wniosków do Dziekanatu WNP do 11.09.2015 r.

Bezpłatne szkolenia i warsztaty w Dolinie Dolnej Wisły

Pracownicy i studenci kierunków przyrodniczych mogą wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach, które zaplanowano w malowniczej Dolinie Dolnej Wisły. Odbywają się one w ramach projektu Bioróżnorodni, Bioświadomi, Bioodpowiedzialni w województwie kujawsko-pomorskim.  Pierwsze warsztaty „Różnorodność biologiczna i ochrona przyrody w Dolinie Dolnej Wisły” już 1 lipca. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie www.dolinadolnejwisly.pl.

Sukces studentów biotechnologii na konferencji UTP

Dnia 29 maja 2015 r. na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym odbyła się konferencja pt.: "Biotechnologia: dziś na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym, jutro w regionie kujawsko-pomorskim". Studenci kierunku biotechnologia i biologia mieli możliwość zaprezentowania swoich wyników w formie prezentacji multimedialnej oraz plakatów.