WNP: Dotacja MNiSW na restrukturyzację

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznał Wydziałowi Nauk Przyrodniczych dotację celową na finansowanie kosztów związanych z restrukturyzacją w 2014 roku w wysokości ogółem 1.775 000 zł.

Biotechnologia na UKW najlepsza w Bydgoszczy

W tegorocznym rankingu magazynu „Perspektywy” zostały ocenione poszczególne kierunki. Biotechnologia, którą można studiować na Wydziale Nauk Przyrodniczych UKW, została oceniona najwyżej spośród wszystkich bydgoskich uczelni.

Biotechnologia II stopnia na UKW

Od roku akademickiego 2014/2015 na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego rozpoczynamy kształcenie na studiach II stopnia na kierunku biotechnologia umożliwiające studentom zdobycie tytułu zawodowego magistra.

20 lat biologii w Bydgoszczy

13 czerwca 2014 r. odbyło się uroczyste Seminarium Naukowe, które było podsumowaniem minionych 20 lat studiów biologicznych na obecnym Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Książka: 20 lat biologii w Bydgoszczy

Z okazji jubileuszu 20-lecia Biologii w Bydgoszczy  ukazała się książka pt. „20 lat Biologii w Bydgoszczy” pod red. H. Ratyńskiej, wydana przez Wydawnictwo UKW.

Grant z PRELUDIUM dla Katarzyny Robaszkiewicz

Magister Katarzyna Robaszkiewicz z Zakładu Biochemii i Biologii Komórki UKW realizować będzie projekt badawczy pt. „Wpływ izoform tropomiozyny na regulację zależnej od kofiliny dynamiki filamentów aktynowych” dofinansowany w ramach konkursu PRELUDIUM Narodowego Centrum Nauki. Na jego wykonanie przyznano kwotę 94 000 zł.

Informacja w sprawie opłat

Kandydaci na studia i studenci proszeni są o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi opłat za świadczone usługi edukacyjne, zamieszczonymi w dziale Informacje dla studentów (link).

Sukces: Milion złotych na badanie mikotoksyn

Zakład Fizjologii i Toksykologii UKW otrzymał dofinansowania na realizację projektu Badania nad toksycznością grzybów pleśniowych i ich wtórnych metabolitów skażających środowiska bytowania człowieka i zwierząt. Łączna suma dotacji to ponad 935 tysięcy złotych.

Dyplom dla prof. Józefa Banaszaka

8 kwietnia 2014 r. prof. dr hab. Józef Banaszak z Instytutu Biologii Środowiska, jako współautor Encyklopedii Pszczelarskiej, otrzymał Dyplom Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za stworzenie pszczelarskiego kompendium.

Komunikat Wydziałowej Komisji Wyborczej

Wydziałowa Komisja Wyborcza informuje społeczność akademicką, że w dniu 1 kwietnia 2014 r. Kolegium Elektorów WNP wybrało dr hab. Joannę Moraczewską, prof. nadzw. na Prodziekana ds. Nauki Wydziału Nauk Przyrodniczych.