Mgr Łukasz Kubera stypendystą programu „Krok w przyszłość”

Mgr Łukasz Kubera z Zakładu Mikrobiologii Instytutu Biologii Eksperymentalnej WNP otrzymał stypendium Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach programu „Krok w przyszłość – stypendia dla doktorantów V edycja”.

Dr Andrzej Oleksa w komitecie redakcyjnym The Journal of Apicultural Science

Dr Andrzej Oleksa, pracownik Katedry Genetyki UKW, został powołany do Komitetu Redakcyjnego czasopisma The Journal of Apicultural Science, wydawanego przez Oddział Pszczelnictwa Instytutu Ogrodnictwa wspólnie z  Pszczelniczym Towarzystwem Naukowym. Dr Oleksa pełni rolę redaktora działu „Bee Genetics”.

Rozwój Wydziału Nauk Przyrodniczych

Wydział Nauk Przyrodniczych UKW decyzją Miniastra Nauk i Szkolnictwa Wyższego otrzymał kategorię Naukową B.

Grant z PRELUDIUM dla Łukasza Kubery

Mgr Łukasz Kubera otrzymał dofinansowanie na realizację projektu badawczego „Charakterystyka bakterii bentosowych i ich udział w rozkładzie materii organicznej jezior o różnej trofii Parku Narodowego Bory Tucholskie” zgłoszonego w ramach konkursu PRELUDIUM Narodowego Centrum Nauki. Projekt realizowany będzie przez okres 18 miesięcy, a na jego wykonanie przyznano 74 000 zł.

Film promujący osiągnięcia Katedry Genetyki

Pracownik Katedry Genetyki, dr Artur Dzialuk, wziął udział z projekcie "Zastosowanie nowoczesnych technologii multimedialnych w promowaniu osiągnięć ośrodków naukowo-badawczych", w ramach którego powstał film promujący osiągnięcia naukowe Katedry Genetyki w zakresie „Analiz DNA drzew na potrzeby wymiaru sprawiedliwości”.

Sukces studentów biologii UKW

Studenci biologii UKW zaprezentowali wyniki swoich prac na konferencji "Biotechnologia: dziś na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym, jutro w regionie kujawsko-pomorskim".

Spadek liczby kradzieży drewna w Polsce dzięki analizom DNA drzew leśnych

Od roku 2005 Katedra Genetyki UKW wykonuje na zlecenie organów procesowych (sądów, policji, Straży Leśnej) analizy DNA drzew leśnych.

Program Biological Resource Management for Sustainable Agricultural Systems

Uprzejmie informuję, że kontynuowana jest współpraca krajów członkowskich OECD w programie ''BIOLOGICAL RESOURCE MANAGEMENT FOR SUSTAINABLE AGRICULTURAL SYSTEMS''.

Wysoka ocena kierunku Biotechnologia

Kierunek biotechnologia na UKW otrzymał pozytywną ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Pożegnanie prof. dr hab. Władysława Matuszkiewicza

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 11 października 2013 r. zmarł w 93. roku życia prof. dr hab. Władysław Matuszkiewicz.